Урок пам\

Урок пам'яті «Пам’яті героїв Крут»

Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української Держави. 22 січня 1918 року був проголошений IV універсал Центральної Ради. У ньому зазначалося: «…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу». А вже через 7 днів, 29 січня 1918 року на підступах до Києва, під станцією Крути, зустрілися в пекельному бою українські підрозділи Центральної Ради та більшовицькі війська. Проти 300 українських юнкерів, студентів та гімназистів виступало понад 4 тис. червоних радянських вояків. 29 січня 2018 року учні Пристінської ЗОШ І-ІІ ступенів вшанували пам'ять загиблих під Крутами. Був проведений урок пам'яті «Пам’яті героїв Крут», вчитель історії Ігнашкова О.Д.  розповіла учням про трагічні події, учні школи переглянули документальне відео.

Сніги цвіли. Три сотні молодців
Прийшли в поля крутянські - золотії,
Щоб зупинити хижих ворогів,
Які ярмо несли всій Україні.
Нерівні сили стали віч на віч,
Від страху навіть сонце заховалось,
Та легені не кинулися пріч –
Вони в цей день нікого не боялись.

І грянув бій! Нерівний, лютий бій!
Неначе змії, кулі засичали,
Орда повзла, немов осиний рій,
А хлопці до загибелі стояли!

Альбом: Урок пам'яті «Пам’яті героїв Крут» Альбом: Урок пам'яті «Пам’яті героїв Крут» Альбом: Урок пам'яті «Пам’яті героїв Крут»
Web-адреса: pristin-zosh.kupyansk.info/news/id/12222 | Переглядів: 106Дата публікації: 15:30 29.01.2018