День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Нехай хмари війни розвіються вітрами надії

Чи був  хоч один день,  коли ніде на планеті не точилася б війна? Війни   міждержавні та громадянські, локальні та світові, справедливі й загарбницькі. Воювали за їжу, за жінку, за перли і золото, потім загарбували території заради світового панування. Але так чи інакше війна – лихо катастрофічних масштабів, бо страждають прості люди, плачуть матері  і вдови, зростають сиротами діти. І страшно, що і сьогодні війни вриваються в наше життя. Скільки живе пам’ять – стільки живе  і страх перед зародженням війни. Скільки свічок запалити, скільки молитов прочитати, що треба зробити, аби назавжди позбутися усіх війн?                                                                              Війна в Афганістані тривала дев’ять років один місяць вісімнадцять днів. Загинуло більше чотирнадцяти тисяч  радянських воїнів. До цієї війни можна ставитися по-різному, по-різному її називати, але забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя і тих, для кого доля була  щедрою  та подарувала друге життя, забувати не маємо права. Наша шана і наша вдячність їм усім. Війна вбиває час живий, час надії і сподівання. На війні смерть вибирає найвищу мужність, найвищу гідність, найвище благородство.                                                                                   20 грудня 1985 року Указом Президії Верховної Ради СРСР був посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки рядовий Мінц Віктор Миколайович, 1964 року народження – житель села Пристін. Бойова частина, в яку потрапив солдат, постійно вела бойові дії. Це диктувалося районом, де воно дислокувалося - Нанганхар. Віктор виїздив на бойові операції під Асадабад і Махтерлам сім разів. Чергова бойова операція, бандитський обстріл, пошкоджена вантажівка з боєзапасами. Рядовий Мінц бере її на буксир  і звільняє проїжджу частину дороги. Тяжке поранення в живіт. Біль і жалоба накрили рідний дім і все село. Вічна пам’ять герою! Вічна слава!

Мужність і гідність, совість і розум – це характеристика воїнів-інтернаціоналістів. Людина зіткана із спогадів так само, як з думок  і відкликів серця. Тільки неохоче згадує, але й забути не може образ війни – закривавлений та чорний, з обличчям смутку і скорботи, випускний Пристінської середньої школи – Новосельцев Геннадій Васильович 1966 року народження. Високий, стрункий, модно зодягнутий чорноволосий юнак, разом із переливом останнього дзвоника слухав напутні слова вчителів: «Дорогі випускники! Ви завтра вирушаєте в дивну путь дорослого життя. Всюди залишайтеся людьми. Хай стелеться Вам  щаслива путь у житті». Закінчивши курси водіїв , був призваний в ряди Радянської Армії.                                                                                                                    Історія щоразу ставить перед людиною проблеми і вибір. Ніхто в сім’ї не знав, що Геннадій дав згоду служити в Афганістані. Мужність, як правило, скромна – юнак з гідністю вибрав свій шлях. На війні розумієш, чого насправді важить людське життя. Муки, страждання, смерть друзів, думки про сенс життя. Але ти між товаришів і разом з ними ти повинен  іти до останку, хоч і дуже любиш свою юність  та бажаєш бути щасливим, як ніхто на світі. Смерть йшла поруч, її гаряче дихання було щомиті. Але  Ангел - Охоронець теж був поруч і був сильнішим.             Зараз Геннадій Васильович – людина з багатим життєвим досвідом, людина спокійна, любить розмірений ритм життя. На таких працьовитих, порядних, скромних і щиросердних людях завжди трималася та тримається наша земля. А бажання в нього одне : нехай закінчаться усі війни, настане мир, адже життя прекрасне, але дуже коротке, і не можна його витрачати на зло, розрухи, топтання людських душ.

Шановний Геннадій Васильович! Хай буде вдосталь Вам в житті  і в долі здоров’я,  щастя, злагоди  та добра.

Голова ветеранської організації

Пристінської с/ради

Овчарова Н.П.

Web-адреса: pristin-rada.gov.ua/news/id/7973 | Переглядів: 77Дата публікації: 11:32 15.02.2016