Сільський голова

Боков Василь Олексійович

Водохреща
Водохреща

Поділитися новиною:

Водохреща

            Свято Водохреща — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке відзначається  19 січня. Напередодні Водохреща у церквах відбувається освячення води, яка набирає особливої цілющої сили. Вважається, що вона виліковує рани і допомагає відвернути лихо. Щоб весь рік бути здоровим і щасливим, необхідно напитися святої води. Після служби в церкві свяченою водою кроплять кожен куточок у своєму будинку, щоб був спокій і порядок. 

            З нагоди цього свята 18 січня 2017р.  в  с.Пристін настоятелем Храму Успіння  Пресвятої Богородиці с. Сенькове  Отцем  Романом було здійснено головний обряд свята Хрещення – освячення води, після якого священик щедро окропив всіх присутніх святою водою з побажаннями здоров’я і добра всім віруючим.

            В Україні відомий також звичай хрещенських купань. Не оминула ця традиція і пристінців, яку відновив Гергель Олег Миколайович – справжній патріот свого села. На березі річки було облаштоване місце для купання – випиляний з льоду хрест, поставлений над ополонкою. Все це було оздоблено аркою із ялинових гілок. На березі Оскола зібралось декілька десятків людей,  які вирішили вшанувати традиції й зануритись в крижану воду. Мінусова температура не злякала навіть наймолодшого учасника – восьмирічного Антона Пивоварова. Після купелі усі охочі могли зігрітися просто біля річки, де для цього на вогні готувалася смачна рибна юшка та запашний чай.

            Як бачимо, «Йордан» або Водохреща — це чисто християнський звичай, що прийшов до нас на Україну разом із християнством і зайняв одне з найповажніших місць серед традиційних свят нашого народу. Нехай  святая водохресна вода змиє всі тяготи і печалі, розчинить без сліду смуток і нудьгу і наповнить усіх нас бадьорістю та здоров'ям.

Альбом: Водохреща Альбом: Водохреща Альбом: Водохреща Альбом: Водохреща
Web-адреса: pristin-rada.gov.ua/news/id/9441 | Переглядів: 175Дата публікації: 15:06 20.01.2017
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

Куп’янська райдержадміністрація

Куп’янська районна рада